Strona głównaTu byliśmy!!! → Wycieczka do Parku Rozrywki i Edukacji „Farma Iluzji” 2018

Wycieczka do Parku Rozrywki i Edukacji „Farma Iluzji” 2018

Dnia 20 czerwca w ramach projektu unijnego „Równe szanse dla wszystkich” uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Parku Rozrywki i Edukacji „Farma Iluzji” – „gdzie nic nie jest takie, jakie się z pozoru wydaje …”.
            Wizytę rozpoczęliśmy od lekcji „Iluzja na wesoło”, podczas której prowadząca zajęcia wprowadziła nas w tematykę złudzeń optycznych. Następnie zaczęła się prawdziwa przygoda z magią. Dzieci zwiedziły Muzeum Iluzji, w którym miały problem z przejściem przez salę pełną luster, oglądały się w krzywych zwierciadłach, czy próbowały schwycić hologramy. Następnie odkrywały tajemnice Lewitującego Kranu i Studni Nieskończoności.
Wielką atrakcją była niewątpliwie Latająca Chata Tajemnic – drewniany domek, w którym dzieją się istne czary: woda płynie do góry, ludzie nie mogą utrzymać równowagi, a także przepływ tratwami itp. Zaciekawiła nas także duże krzesło i stół olbrzyma, przy których czuliśmy się jak krasnoludki.

Uczniowie zmierzyli się także z wiklinowym labiryntem pełnym nieoczekiwanych zakamarków i ślepych tuneli. Następnie wzięli udział w warsztatach plastycznych, na których ozdabiali drewnianego smoka. Podczas pobytu na Farmie Iluzji nie zabrakło również mini zoo, gdzie zobaczyliśmy afrykańskie kozy oraz króliki i kucyki.  Moment grozy  przeżyliśmy podczas wędrówki w głąb kopalni, gdzie spotkaliśmy ducha właściciela farmy.
 „Szaleństwa bez granic” dostarczył maluchom Plac Zabaw z  dmuchawcami, karuzelami i innymi atrakcjami, gdzie mogły wybawić się do woli.                                                                               Wycieczkę do „Farmy Iluzji” z pewnością będziemy długo wspominać, wniosła ona w nasze życie wiele nauki i zabawy. Dostarczyła nam ona wielu wspaniałych i niezapomnianych wrażeń!