Strona głównaTu byliśmy!!! → Obóz językowy Euroweek-Szkoła Liderów.2018

Obóz językowy Euroweek-Szkoła Liderów.2018

W dniach 25 – 29 maja 2018 r. odbyła się kolejna edycja obozu językowego Euroweek-Szkoła Liderów, w której po raz kolejny, z ogromnym entuzjazmem wzięli udział nasi uczniowie. Tym razem los rzucił nas do Międzygórza. Piszę rzucił, gdyż nigdy nie wiadomo, gdzie otrzymamy zakwaterowanie. Fundacja Euroweek ma swoje placówki w Długopolu Dolnym, Długopolu Zdroju, Różance, Lądku Zdroju i Międzygórzu. Z uczniami byliśmy już w trzech
z wyżej wymienionych, jednakże Międzygórze charakteryzuje się przepięknym górzystym krajobrazem. Samą miejscowość stanowią dwie krzyżujące się ulice, jakby wyżłobione u stóp gór.
A miesiąc maj stanowi kwintesencję piękna, przejawiającą się zielonością traw, kwitnieniem drzew i cichym szumem strumyka.

W kwestii merytorycznej obozu językowego, szeroki program zajęć obejmował udział naszych uczniów w licznych prezentacjach krajów z całego świata, m.in. z: Indii, Meksyku, Urugwaju, Wietnamu czy Dominikany. Uczniowie poznali różnorodność kulturową
i geograficzną w/w państw. Mieli okazję poznać tradycje, religie i zwyczaje z różnych stron świata. Dzięki temu uczyli się tolerancji i szacunku, a jednocześnie podnosili swoje umiejętności
z języka angielskiego, a także poznawali podstawy języków ojczystych wolontariuszy. Poprzez różnorodne i liczne gry i zabawy językowe uczniowie uczyli się integracji, pracy w grupie, rozwijali kreatywność i komunikatywność. Do aktywnej i twórczej pracy rozgrzewali ich zmotywowani, młodzi i entuzjastyczni wolontariusze, którzy zarażali radością i chęcią do poznawania kultur innych państw, a tym samym do nauki języka angielskiego.

Odbyła się również „ekstremalna” wycieczka w góry, podczas której przeprawialiśmy się przez lodowaty strumień, przedzieraliśmy przez chaszcze czy też schodziliśmy ze stromego wzgórza.

Nie jesteśmy jednakże w stanie opisać i przekazać atmosfery, która panowała podczas pobytu w Międzygórzu, to po prostu trzeba to przeżyć.

Zapraszamy do udziału w obozie w przyszłym roku…
naprawdę warto.