Strona głównaProjekty → na własne konto

na własne konto

Z przyjemnością informujemy, że jesteśmy już po pierwszym etapie realizacji projektu ekonomicznego „Na własne konto”, który realizujemy przy współpracy z Europejskim Funduszem Rozwoju Wsi Polskiej.
W projekcie biorą udział uczniowie klasy II gimnazjum, którzy w okresie ferii zimowych zgłębiali tajniki ekonomii, bankowości, przedsiębiorczości, rynku pracy i mechanizmów nimi rządzących. Rozpoznawali swoje kompetencje i mocne strony doskonaląc jednocześnie umiejętność współpracy w grupie oraz postawę odpowiedzialności za własne wybory.

Wszystko to odbywało się w przyjaznej atmosferze przy wykorzystaniu interaktywnych
i atrakcyjnych metod pracy. Ciekawą formą zdobywania wiedzy były również wycieczki do banku PEKAO SA w Radomiu, oraz wizyty u lokalnych przedsiębiorców – w Instytucie Piękna „DIAMOND” i spotkanie z jego właścicielką, panią Natalią Łozicką, oraz w firmie M-AUTO gdzie
o swoich doświadczeniach jako przedsiębiorcy opowiedział nam pan Roman Muszyński.

Szczegółową relację z realizacji projektu znajdziecie na stronie www.nawlasnekonto.pl  gdzie prowadzimy swojego bloga.

Bardzo dziękujemy przedstawicielom banku: pani Monice Kuźmińskiej, pani Katarzynie Kaczmarskiej i panu Marcinowi Bilińskiemu za ciekawe i pouczające spotkanie, które znacznie poszerzyło naszą wiedzę z zakresu nowoczesnej bankowości. Dziękujemy również naszym przedsiębiorcom, którzy opowiedzieli nam o swoich firmach i zdradzili swoje „przepisy na sukces” – być może uda nam się wykorzystać ich pomysły w przyszłości.
I wreszcie serdecznie pozdrawiamy pana Jakuba Komara, studenta z Warszawy, który był współprowadzącym zajęcia i przez cały tydzień pomagał nam zrozumieć ekonomiczne zawiłości.

A teraz przystępujemy do realizacji drugiego etapu projektu, podczas którego będziemy przygotowywać pracę konkursową, czyli projekt spółdzielni uczniowskiej wraz z analizą rynku, modelem biznesowym i budżetem. O postępach naszej pracy będziemy Was informować na blogu, na który serdecznie zapraszamy.

Marzena Krakowiak