Strona główna → Uroczysta akademia z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uroczysta akademia z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

13 listopada 2023 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Montaż słowno – muzyczny zaprezentowany przez uczniów był okazją do refleksji na temat tego, jacy jesteśmy, czego pragniemy, dokąd w życiu chcemy zajść – my młodzi – Polacy.

Akademia rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego, po którym uczniowie przedstawili program artystyczny, przepełniony przesłaniem miłości do Ojczyzny, poczucia więzi narodowej, dbałości o jej dobro i gotowości do poświęcenia. Myślą przewodnią było także ukazanie wielkiej idei patriotyzmu i pamięci o przodkach, dzięki którym mamy wolność i niepodległość. Jesteśmy im ogromnie wdzięczni za spokojne domy i sny oraz pamiętamy o ich wielkim darze, jaki złożyli na ołtarzu Ojczyzny. Wierzymy, że nasze życie, praca, poświęcenie będzie choćby częścią długu, jaki musimy wobec nich spłacić. W drugiej części programu uczniowie zaprezentowali patriotyczny taniec z flagami .

https://www.facebook.com/pspmysliszewice/videos/1532009304255049/

Na zakończenie pani dyrektor Marzena Krakowiak skierowała słowa podziękowania do uczniów i nauczycieli oraz przypomniała, że pamięć o wielkich bohaterach, którzy oddali życie za wolną i niepodległą Polskę będzie głęboko zapisana w naszych sercach i umysłach. Ten wielki dzień przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie są dane na zawsze, lecz należy wciąż dbać o te wartości i stale je pielęgnować.

„Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”. Słowa Marszałka Józefa Piłsudskiego wypowiedziane tak dawno, są jakże aktualne i dziś.

#LaboratoriaPrzyszłości