Strona główna → Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich 2024

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich 2024

,, Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Wisława Szymborska

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich od 1995 roku corocznie organizowany jest przez UNESCO. Celem święta jest promowanie czytelnictwa oraz poruszanie problematyki praw autorskich.

Z tej okazji uczniowie z klasy 4a przygotowali przedstawienie „Strajk”, na które zaprosili swoich młodszych kolegów. Najważniejszym elementem inscenizacji było ukazanie strajkujących bohaterów z książek, którzy opuścili swoje powieści,  aby strajkować przeciwko zastępującym je komputerom i telewizorom.

Podczas spotkania przedszkolaki i pierwszoklasiści dowiedzieli się także, co to są prawa autorskie,  jak powstaje książka i jakie są zalety jej czytania.

Zaproszeni goście mieli również okazję wykazać się znajomością baśni i bajek, odgadując zagadki dotyczące literatury dziecięcej.

Spotkanie było bardzo pouczające i ciekawe. Mamy nadzieję, że zachęciło ono młodych czytelników do częstszego sięgania po książki.