Strona główna → "Ziemia potrzebuje naszej pomocy – nie może sama się obronić."

"Ziemia potrzebuje naszej pomocy – nie może sama się obronić."

To główne przesłanie działań podejmowanych w naszej szkole podczas obchodów Dnia Ziemi. Uczniowie z PSP im. H. Sienkiewicza w Myśliszewicach aktywnie zaangażowali się w propagowanie oraz praktyczne stosowanie wiedzy ekologicznej poprzez uczestnictwo w zaplanowanych działaniach. Tydzień dla Ziemi zainaugurowaliśmy zbiórką elektrośmieci w naszym regionie biorąc udział w programie edukacyjnym "Moje miasto bez elektrośmieci".  Następnie wzięliśmy udział w ogólnopolskim Ekologicznym Festiwalu Online “EKOfeston”, który miał na celu uwrażliwić naszą społeczność na podejmowanie proekologicznych działań, takich jak recykling, oszczędzanie energii, czy używanie transportu publicznego. W trakcie tego eventu uczniowie wysłuchali ciekawych prelekcji z ekspertami, obejrzeli edukacyjne spoty filmowe, uczestniczyli w warsztatach i konkursach.

Dopełnieniem tych wszystkich działań było aktywne uczestnictwo uczniów wybranych klas w grze terenowej Action Bound, dzięki której wykonując zaplanowane zadania i zdobywając bonusy uczestnicy poszerzali swoją wiedzę, świetnie się przy tym bawiąc. Uczniowie stworzyli urocze domki dla owadów na lekcjach techniki, które staną się idealnym miejscem na bytowanie dla naszych przyjaciół zapylaczy. Dodatkowo, lekcje o oszczędzaniu wody oraz warsztaty dotyczące budowy filtrów wodnych miały na celu zwiększenie świadomości uczniów klas 4 na temat problemów związanych z gospodarką wodną naszej planety. Wspaniałe również okazały się prace naszych świetliczków biorących udział w konkursie „My Eco-toy”. Teraz to już najmłodsi wiedzą, jak odnowić przedmioty i nadać im nowe życie.

Mamy nadzieję, że zaangażowanie uczniów we wszystkie zaplanowane działania pobudzi ich świadomość do konieczności reagowania na szkodliwe zachowania wobec naszej planety. Jednak pamiętajmy – o planetę dbajmy cały rok, nie tylko 22 kwietnia.

https://www.youtube.com/watch?v=tYgB7oal0Wg