Strona głównaOddziały przedszkolne → Dzień Książki 10.04.2018

Dzień Książki 10.04.2018

W ramach programu „Dzieci w świecie książki” i kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”,
dnia 10 kwietnia w świetlicy szkolnej został zorganizowany „Dzień książki”, w którym udział wzięły oddziały przedszkolne. Okolicznościowe zajęcia dla maluchów zorganizowały i wspólnie przeprowadziły Justyna Kozłowska i Małgorzata Chodniewicz. Motywem przewodnim spotkania był „Światowy Dzień Książki” i szeroko pojęta literatura dziecięca. Panie w przebraniu z postaci z bajki, oraz z odpowiednio przygotowaną scenografią zaprezentowały przygody bohaterów. Dzieci uważnie słuchały przedstawionej im bajki i po jej skończeniu chętnie rozmawiały na jej temat. Na maluchów czekały również inne atrakcje w postaci zagadek ukrytych w balonach, kończenia cytatów zaczerpniętych z bajek, jak również układania puzzli, które były związane ze znanymi postaciami z bajk i baśni. Spotkanie było ciekawym i atrakcyjnym pomysłem na przybliżenie przedszkolakom literatury dziecięcej. Dzieci były zaangażowane i z radością uczestniczyły w niespodziankach dla nich przygotowanych. Na koniec spotkania został rozstrzygnięty konkurs na „Moją ulubioną postać bajkową” i wręczenie dzieciom nagród.

Justyna Kozłowska

Małgorzata Chodniewicz