Strona głównaWolontariat → Akcja Wolontariuszy na Cmentarzu 2018 rok

Akcja Wolontariuszy na Cmentarzu 2018 rok

        Dnia 31.10.2018, uczniowie należący do Szkolnego Koła Wolontariatu wzięli udział w akcji sprzątania grobów z okazji zbliżającego się dnia Wszystkich Świętych. Nasi wolontariusze wraz
z opiekunami wybrali się na cmentarz w Myśliszewicach, aby uprzątnąć pomniki, które są rzadko odwiedzane na co dzień lub nie ma się kto nimi zająć. Młodzież z zapałem zabrała się do pracy
i szybko uporała się z różnego rodzaju odpadami, opadłymi liśćmi oraz potłuczonymi zniczami.  Mogiły oczyszczone zostały również z chwastów i symbolicznie udekorowane.  Po zakończonych pracach porządkowych, uczniowie przeszli także alejkami cmentarza, wspominając znanych im bliskich oraz zapalili znicze. Akcja przebiegała w spokojnej i pełnej zadumy atmosferze.

      Celem naszej akcji jest nie tylko pomoc, ale także kształtowanie postaw szacunku oraz wdrażanie do odpowiedniego zachowania się w miejscach pamięci narodowej i miejscach publicznych.

       Cieszymy się, że nasza młodzież chętnie uczestniczy w akcjach prowadzonych na terenie gminy i mamy nadzieję, że tradycja sprzątania cmentarza przez nasz Szkolny Klub Wolontariatu nigdy nie zaniknie.

 

               Ewelina Rudecka, Agata Zimnicka