Strona głównaAkcje szkolne. → 7 Jedleńska Drużyna Harcerzy ,,Watra” w naszej szkole.

7 Jedleńska Drużyna Harcerzy ,,Watra” w naszej szkole.

18 września naszą szkołę odwiedzili wyjątkowi goście. Była to grupa chłopców z 7 Jedleńskiej Drużyny Harcerzy ,,Watra”. Harcerze przeprowadzili akcję naborową wśród naszych uczniów z klas piątych i  szóstej.

Pierwszą częścią akcji była gra terenowa,  przenosząca uczestników do roku 1946, która polegała na zdobyciu budynku siedziby UB przez oddziały ,,Zagończyka”( patrona drużyny).

Następne zadanie polegało na znalezieniu i rozszyfrowaniu wiadomości o miejscu i godzinie sobotniej zbiórki.

Kolejną atrakcją był przygotowany w holu kącik harcerski, gdzie można było obejrzeć totemy, proporce, pamiątki ze zbiórek i obozów.

Druhowie przygotowali również  plakat zachęcający do wstąpienia w ich szeregi, który  znajduje się  w gablocie obok biblioteki. Przez kolejny  miesiąc  w gablocie tej będą umieszczane relacje  i zdjęcia ze zbiórek oraz krótkie zapowiedzi kolejnych akcji.

Mamy nadzieję, że trud, jaki harcerze włożyli w akcję naborową wkrótce zaowocuje i wśród naszych uczniów będziemy mieli członków ZHR.

INFORMACJA DLA RODZICÓW

Podstawowym celem Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej jest wspieranie wychowania dzieci
i młodzieży w oparciu o wartości chrześcijańskie, patriotyczne, poprzez przykład instruktorów, samodoskonalenie (pracę nad sobą) i braterstwo.

Anna Grabowska