Strona głównaOddziały przedszkolne → 4 maja Dzień Strażaka

4 maja Dzień Strażaka

4 maja to Międzynarodowy Dzień Strażaka i właśnie w tym dniu gościliśmy w naszym przedszkolu dwóch strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu. Przedszkolaki z zachwytem i wielkim zaciekawieniem uczestniczyli w spotkaniu, podczas którego mogły poznać specyfikę pracy strażaków oraz niektóre sprzęty, jakimi dysponują. Dzieci dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, ratują zwierzęta, a także wyważają drzwi mieszkań. W czasie spotkania dzieci zdobyły wiedzę, jak zachowywać się w sytuacji zagrożenia oraz jak powiadomić służby ratownicze i udzielać pierwszej pomocy. Wielką radość przedszkolakom sprawiła możliwość przymierzenia munduru i hełmu strażackiego.

Na zakończenie spotkania dzieci oraz panie podziękowały strażakom i życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwnościami losu. Serdecznie dziękujemy naszym gościom za wspaniale przeprowadzone spotkanie.