Strona głównaAkcje szkolne. → 23. EDYCJA AKCJI SPRZĄTANIE ŚWIATA - POLSKA 2016.

23. EDYCJA AKCJI SPRZĄTANIE ŚWIATA - POLSKA 2016.

W piątek 16 września 2016 r. nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do finału Ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata -Polska 2016 pod hasłem:

„Podaj dalej... drugie życie odpadów"

Odział przedszkolny, edukacja wczesnoszkolna oraz klasy 4-6 wraz ze swoimi wychowawcami wyruszyli w teren Groszowic i Myśliszewic w celu dokonania zbiórki pozostawionych śmieci wokół prywatnych działek, wzdłuż dróg oraz w pobliskich lasach.

W tegorocznym sprzątaniu mieliśmy nieco mniej pracy- zebraliśmy mniej worków,
co dowodzi o większej trosce mieszkańców o wygląd naszej okolicy. Ucieszeni tym faktem nadal zachęcamy wszystkich uczniów oraz członków lokalnej społeczności, aby zwracali uwagę na ilość produkowanych śmieci w swoich gospodarstwach domowych, segregowali je oraz jeżeli to możliwe nadawali drugie życie zużytym przedmiotom, czyli postępowali w myśl głównego przesłania tegorocznej akcji, które brzmi:

„Daj drugie życie przedmiotom, nie wyrzucaj ich pochopnie do kosza!

Zrób wszystko, by odpad za szybko nie trafił na wysypisko!

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w akcji.

E. Góźdź-Chyc